SLUTRESULTAT 2004

 

Klubb

Poäng

SG Pesca 741.50
Tusenbröderna 1 738.00
SK Fiskpinnen 558.50
FK Rutilus 550.00
C4-Specimen 538.00
Team Cisco 459.50
UFF 397.00
Testebo River Specimen 382.00
Tinca 376.00
SG Hugget 348.00
Absolut Specimen 346.00
SG Karpkraft 303.00
SK Glimma 274.50
SK-ÅL 270.50
Icke Önskvärda 268.50
SG Rod´n´Reel 232.25
SG Ruba 224.50
SG ASFF 1 223.50
SK Fiskgjusen 195.00
Tusenbröderna 2 146.25
SG Swingers 141.50
SK Hookers 141.50
Hälls Anglers 138.50
FK Minkarna 132.25
FF Hornålen 129.50
Retardoz 117.50
TRE MMM 111.25
SG ASFF Prospects 108.00
Sillöga 96.00
Scandinavian SH 64.00
SG Hammaren 38.50
SH Ängelholm 35.00
Fullgubbarna 9.50

 

ARTVINNARE


Art

Poäng

Klubb
ABBORRE 85.00 C4-Specimen
BRAXEN 86.50 FK Rutilus
FÄRNA 67.50 Team Cisco ,SK-ÅL
GÄDDA 81.00 FK Rutilus
GÖS 73.00 SG Swingers
HARR 81.00 SG Ruba
ID 75.00 SK Glimma ,Tinca
KARP 87.00 FK Rutilus
LAKE 62.50 SK-ÅL
LAX 66.50 Icke Önskvärda
MÖRT 77.50 Tinca
RUDA 78.00 Tusenbröderna 1
RÖDING 82.50 Tusenbröderna 1
SARV 70.50 Tusenbröderna 1
SIK 81.00 C4-Specimen
SUTARE 77.00 SK Fiskpinnen
VIMMA 84.50 FK Rutilus
ÅL 81.50 Testebo River Specimen
ÖRING 75.00 Tinca

 

Största fisk

Namn: Dejan Milosevic
Klubb: SK Fiskpinnen
Datum: 2004-06-08
Art: Sutare
Vikt: 5220 gram
Metod: Bottenmete
Bete: Boilie
Plats: Antorpasjö/Laholm

 

INVIDUELLA POÄNGSTÄLLNINGEN

 

POÄNG SPECIMENHUNTER KLUBB
1 235,5 Lennart Brännström SG Pesca
2 215,5 Jerker Löf Tusenbröderna 1
3 162 Thomas Fischer Team Cisco
4 155,5 Magnus Strömberg FK Rutilus
5 149,5 Dejan Milosevic SK Fiskpinnen
6 146,5 Bo Johansson SK Fiskpinnen
7 145 Grzegorz Kubicki SG Rod´n´Reel
8 144 Morgan Lewin Tusenbröderna 1
9 142,5 Niklas Nilsson FK Rutilus
10 139 David Karlsson SK Glimma
11 120 Tord Sahlin Absolut Specimen
12 111,5 Robert Fyhr Tusenbröderna 1
13 109,5 Tommy Appelgren Tinca
14 108,5 Jens Olsson Tusenbröderna 1
15 107 Niklas Dansson SG Hugget

 

 

SPECIMENLISTOR

ABBORRE

Vikt Poäng Namn Klubb Metod/bete Plats Datum
2,150 30,00 Peter Dahl C4-Specimen Bottenmete/Mört Mörrumsån, Karlshamn 041009
2,100 29,00 Mattias Berglund C4-Specimen Spinn/Jigg Lödde å, Kävlinge 040228
2,020 28,00 Bo Johansson SK Fiskpinnen Bottenmete/Löja Hossmoån, Kalmar 040411
2,000 27,00 Bo Johansson SK Fiskpinnen Bottenmete/Löja Hossmoån, Kalmar 040410
1,980 26,00 Max Roth C4-Specimen Bottenmete/Mört Lödde å, Kävlinge 040307
1,950 25,00 Thomas Fischer Team Cisco Spinn/Jigg Lödde å, Kävlinge 040312
1,910 24,00 Stefan Burnert Absolut Specimen Spinn/Jigg Lödde å, Kävlinge 040402
1,890 23,00 Per Koch-Schmidt Hälls Anglers Bottenmete/Mört Snärjebäcken, Kalmar 040409
1,875 21,50 Johan Jansson SG Karpkraft Pimpel/Balanspirk Laxsjön, Bengtsfors 040310
1,875 21,50 Tony Clemensson SK-ÅL Bottenmete/Löja Hummeln, Oskarshamn 040417
1,860 20,00 Per Koch-Schmidt Hälls Anglers Bottenmete/Löja Snärjebäcken, Kalmar 040417
1,850 19,00 Dick Persson FK Rutilus Bottenmete/Abborre Kävlingeån, Kävlinge 040409
1,830 18,00 Mats Andersson SG Pesca Flötmete/Räka Lödde å, Kävlinge 041017
1,825 17,00 Johan Jansson SG Karpkraft Pimpel/Balanspirk Laxsjön, Bengtsfors 040217
1,780 16,00 Roger Hellsten SG Pesca Bottenmete/Mört Lödde å, Kävlinge 040312
1,740 15,00 Tord Sahlin Absolut Specimen Bottenmete/Löja Lödde å, Kävlinge 040401
1,725 14,00 Niklas Nilsson FK Rutilus Spinn/Jigg Lödde å, Kävlinge 041030
1,720 12,50 Mats Andersson SG Pesca Flötmete/Räka Lödde å, Kävlinge 041002
1,720 12,50 Dick Persson FK Rutilus Spinn/Jigg Kävlingeån, Kävlinge 041009
1,700 11,00 Per Koch-Schmidt Hälls Anglers Bottenmete/Löja Hossmoån, Kalmar 040415
1,680 10,00 David Lannetoft SK Glimma Bottenmete/Mört Mörrumsån, Karlshamn 041010
1,675 8,50 Peter Dahlqvist FF Hornålen Bottenmete/Mört Lödde å, Kävlinge 040304
1,675 8,50 Johan Jansson SG Karpkraft Pimpel/Balanspirk Laxsjön, Bengtsfors 040311
1,660 6,50 Thomas Fischer Team Cisco Bottenmete/Mört Lödde å, Kävlinge 040401
1,660 6,50 Joakim Persson SK Glimma Bottenmete/Löja Mörrumsån, Karlshamn 041006
1,650 5,00 Frank Hunold SK Fiskpinnen Bottenmete/Löja Hossmoån, Kalmar 040412
1,630 4,00 Stefan Burnert Absolut Specimen Spinn/Jigg Lödde å, Kävlinge 040306
1,625 3,00 Stephan Nielsen Tusenbröderna 1 Bottenmete/Mört Lödde å, Kävlinge 040326
1,610 2,00 David Karlsson SK Glimma Bottenmete/Räka Mörrumsån, Karlshamn 040331
1,580 0,50 Mikael Sebesta FF Hornålen Bottenmete/Mört Lödde å, Kävlinge 040312
1,580 0,50 Andreas Malmros SK Fiskgjusen Flötmete/Löja Umeälven, Umeå 041013

BRAXEN

Vikt Poäng Namn Klubb Metod/bete Plats Datum
4,925 30,00 Niklas Nilsson FK Rutilus Flötmete/Majs+Maggot Bysjön, Lund 040517
4,875 29,00 Niklas Nilsson FK Rutilus Bottenmete/Majs Bysjön, Lund 040611
4,800 27,50 Rickard Holmgren SG ASFF 1 Bottenmete/Mask Mjörn, Alingsås 040508
4,800 27,50 Fredrik Carlsson FK Rutilus Bottenmete/Maggot Rögle dammar, Lund 040528
4,760 26,00 Andreas Andersson SG ASFF Prospects Bottenmete/Mask Mjörn, Alingsås 040502
4,720 25,00 Håkan Olsen SG ASFF 1 Bottenmete/Mask Mjörn, Alingsås 040508
4,700 24,00 Pär Lagerberth SG ASFF 1 Bottenmete/Mask Mjörn, Alingsås 040506
4,630 23,00 Kenneth Holm SG ASFF Prospects Bottenmete/Mask Mjörn, Alingsås 040418
4,625 22,00 David Karlsson SK Glimma Bottenmete/Räka Mörrumsån, Karlshamn 040331
4,525 21,00 David Karlsson SK Glimma Bottenmete/Räka Mörrumsån, Karlshamn 040422
4,480 20,00 Frank Hunold SK Fiskpinnen Bottenmete/Majs+Maggot Hagbyån, Kalmar 040414
4,475 19,00 David Karlsson SK Glimma Bottenmete/Majs+Maggot Mörrumsån, Karlshamn 041007
4,450 17,00 Stefan Heineman Tinca Frilina/Mask Mjörn, Alingsås 040504
4,450 17,00 Johan Jansson SG Karpkraft Bottenmete/Mask Laxsjön, Bengtsfors 040601
4,450 17,00 Frank Hunold SK Fiskpinnen Bottenmete/Majs+Maggot Hagbyån, Kalmar 040922
4,400 14,50 Frank Hunold SK Fiskpinnen Bottenmete/Majs+Maggot Hagbyån, Kalmar 040425
4,400 14,50 Glenn Larsson SG ASFF Prospects Bottenmete/Mask Mjörn, Alingsås 040510
4,340 13,00 Stefan Persson SG Pesca Bottenmete/Mask+Maggot Rönne å, Klippan 040912
4,325 12,00 Jerker Löf Tusenbröderna 1 Flötmete/Mask+Majs Misterhult skgd, Oskarshamn 040531
4,240 11,00 Lennart Brännström SG Pesca Bottenmete/Mask+Majs Rögle dammar, Lund 040526
4,220 10,00 Lennart Brännström SG Pesca Bottenmete/Mask+Majs Rögle dammar, Lund 040526
4,150 9,00 Mikael Gränts SH Ängelholm Bottenmete/? Rönne å, Klippan 040518
4,125 7,50 Camilla Strömberg SK Fiskgjusen Bottenmete/Majs+Maggot Rögle dammar, Lund 040701
4,125 7,50 Rasmus Stjernqvist C4-Specimen Bottenmete/Majs+Maggot Rögle dammar, Lund 040819
4,000 6,00 Johan Jansson SG Karpkraft Bottenmete/Mask Laxsjön, Bengtsfors 040602
3,950 5,00 Johan Jansson SG Karpkraft Bottenmete/Mask Laxsjön, Bengtsfors 040606
3,850 3,50 Jerker Löf Tusenbröderna 1 Flötmete/Mask+Majs Misterhult skgd, Oskarshamn 040531
3,850 3,50 Morgan Lewin Tusenbröderna 1 Sink & draw/Löja Misterhult skgd, Oskarshamn 041029
3,660 2,00 Glenn Leppänen TRE MMM Bottenmete/Mask+Majs Östanforsån, Falun 040525
3,550 1,00 Niklas Boåsen Retardoz Bottenmete/Mask Ljusnan, Torsby 040509

FÄRNA

Vikt Poäng Namn Klubb Metod/bete Plats Datum
3,360 30,00 Patrik Sköldblom SK-ÅL Bottenmete/Räka Emån, Vetlanda 040424
3,275 29,00 Daniel Jönsson FK Rutilus Frilina/Bröd Almaån, Östra Göinge 040425
3,240 28,00 Sebastian Martinsson SG Hugget Bottenmete/Räka Emån, Vetlanda 040424
3,125 26,00 Esbjörn Möllerström C4-Specimen Frilina/Bröd Almaån, Östra Göinge 040412
3,125 26,00 Theodor Samuelsson FF Hornålen Bottenmete/Bröd Helige å, Växjö 040424
3,125 26,00 Mats Kalenius Absolut Specimen Bottenmete/Bröd Emån, Vetlanda 040424
3,100 24,00 Bosse Teuchler Team Cisco Frilina/Bröd Svartån, Linköping 040507
3,050 23,00 Bosse Teuchler Team Cisco Bottenmete/Ost Svartån, Linköping 040507
3,025 20,50 Ronnie Johansson SK-ÅL Bottenmete/Räka Emån, Vetlanda 040422
3,025 20,50 Bosse Teuchler Team Cisco Bottenmete/Bröd Svartån, Linköping 040410
3,025 20,50 Dick Fridell Retardoz Bottenmete/Ost Helige å, Växjö 040503
3,025 20,50 Dick Fridell Retardoz Bottenmete/Bröd Helige å, Växjö 040516
3,000 17,00 Ronnie Johansson SK-ÅL Bottenmete/Ost Emån, Vetlanda 040422
3,000 17,00 Dick Fridell Retardoz Bottenmete/Ost Helige å, Växjö 040428
3,000 17,00 Joakim Persson SK Glimma Frilina/Bröd Almaån, Kristianstad 040507
2,950 15,00 Theodor Samuelsson FF Hornålen Bottenmete/Bröd Helige å, Växjö 040430
2,925 13,50 Jerker Löf Tusenbröderna 1 Bottenmete/Bröd Svartån, Linköping 040417
2,925 13,50 Joakim Persson SK Glimma Frilina/Bröd Almaån, Kristianstad 040507
2,910 12,00 Fredrik Karmegren SG Hugget Frilina/Bröd Svartån, Linköping 040424
2,875 11,00 Joakim Persson SK Glimma Frilina/Bröd Almaån, Kristianstad 040510
2,850 10,00 Peter Johnsson C4-Specimen Frilina/Bröd Almaån, Östra Göinge 040502
2,820 9,00 Henrik Olsson Hälls Anglers Flötmete/Bröd Emån, Vetlanda 040424
2,815 8,00 Mika Malm SK Fiskpinnen Frilina/Bröd Svartån, Linköping 040504
2,775 7,00 Daniel Kangas SG Swingers Bottenmete/Bröd Svartån, Linköping 040503
2,740 6,00 Lennart Brännström SG Pesca Bottenmete/Räka Almaån, Östra Göinge 041209
2,725 5,00 Peter Dahl C4-Specimen Frilina/Bröd Almaån, Östra Göinge 040821
2,700 4,00 Fredrik Karmegren SG Hugget Bottenmete/Räka Svartån, Linköping 040501
2,610 2,50 Fredrik Nilsson Tinca Bottenmete/Bröd Flian, Skara 040411
2,610 2,50 Zackarias Hallström SK Fiskpinnen Bottenmete/Räka Emån, Kalmar 040501
2,600 1,00 Sven-Olof Karlsson Tusenbröderna 2 Bottenmete/Bröd Helige å, Växjö 040425

GÄDDA

Vikt Poäng Namn Klubb Metod/bete Plats Datum
15,760 30,00 Frank Hunold SK Fiskpinnen Flötmete/Mört Lödde å, Kävlinge 040307
15,550 29,00 Håkan B Andersson SG Pesca Spinn/Jigg Lödde å, Kävlinge 040306
15,200 28,00 Magnus Strömberg FK Rutilus Flötmete/Mört Kävlingeån, Kävlinge 040404
14,800 27,00 Magnus Strömberg FK Rutilus Flötmete/Mört Kävlingeån, Kävlinge 040415
14,700 26,00 Dick Persson FK Rutilus Flötmete/Mört Kävlingeån, Kävlinge 040328
14,400 25,00 Benny Gustavsson Icke Önskvärda Trolling/Flutterspoon Ivösjön, Kristianstad 040829
14,100 23,50 Thomas Folkesson UFF Ismete/Mört Trosa skgd, Trosa 040104
14,100 23,50 Patrik Gustavsson C4-Specimen Bottenmete/Mört Lödde å, Kävlinge 040401
13,860 22,00 Stefan Trumstedt Team Cisco Jerkfiske/Jerkbait Blekinge skgd, Karlshamn 040328
13,480 21,00 Stefan Trumstedt Team Cisco Jerkfiske/Jerkbait Blekinge skgd, Karlshamn 040327
13,260 20,00 Lennart Brännström SG Pesca Flötmete/Mört Kävlingeån, Kävlinge 040316
13,080 19,00 Stefan Trumstedt Team Cisco Jerkfiske/Jerkbait Blekinge skgd, Karlshamn 040327
13,020 18,00 Bo Johansson SK Fiskpinnen Flötmete/Mört Lödde å, Kävlinge 040306
12,950 17,00 Toni Priore SG ASFF 1 Flötmete/Mört Mjörn, Lerum 041027
12,900 16,00 Michael Svensson SH Ängelholm Flötmete/Mört Lödde å, Kävlinge 040418
12,880 15,00 Jörgen Larsson SG Pesca Flötmete/Mört Lödde å, Kävlinge 040517
12,800 14,00 Tonny Palm Retardoz Trolling/Wobbler Fryken, Torsby 041024
12,740 13,00 Markus Strandberg SK Fiskgjusen Ismete/Abborre Fickfjärden, Nordmaling 040222
12,650 12,00 Tord Sahlin Absolut Specimen Bottenmete/Björkna Kalmarsund, Kalmar 040329
12,600 10,50 Lars Svingdahl SG Ruba Ismete/Mört Mörkö, Södertälje 040118
12,600 10,50 Jerker Löf Tusenbröderna 1 Spinn/Wobbler Motala Ström, Motala 041002
12,450 9,00 Royne Tvingsell SK-ÅL Flötmete/Mört Oskarshamn skgd, Oskarshamn 040422
12,390 8,00 Pelle Leijon Icke Önskvärda Trolling/Wobbler Ivösjön, Bromölla 040925
12,140 7,00 Tony Edmudsson SK Fiskpinnen Flötmete/Mört Lödde å, Kävlinge 040316
12,100 5,00 Niclas Sörlid UFF Ismete/Mört Trosa skgd, Trosa 040104
12,100 5,00 Mats Kalenius Absolut Specimen Flötmete/Mört Ryssbysjön, Nässjö 040627
12,100 5,00 Dan Olofsson SG ASFF 1 Trolling/Wobbler Mjörn, Lerum 040830
12,080 3,00 Ari Kinnunen SG ASFF 1 Spinn/Jigg Råneälv, Luleå 040617
12,000 2,00 Pär Olsson Retardoz Trolling/Wobbler Fryken, Torsby 041016
11,850 1,00 Royne Tvingsell SK-ÅL Flötmete/Mört Oskarshamn skgd, Oskarshamn 040418

GÖS

Vikt Poäng Namn Klubb Metod/bete Plats Datum
7,400 30,00 Staffan Persson SG Swingers Ismete/Mört Mälaren, Sigtuna 040229
7,050 29,00 Andreas Svensson SK-ÅL Bottenmete/Mört Stångån, Vimmerby 040507
6,950 28,00 Dan Olofsson SG ASFF 1 Trolling/Wobbler Mjörn, Alingsås 040810
6,800 27,00 Jonas Ehn SG ASFF 1 Ismete/Mört Ryssbysjön, Nässjö 040208
6,750 26,00 Erik Karlsson SG Hugget Flötmete/Mört Båtsjön, Åtvidaberg 040512
6,700 25,00 Ralf Andersson SK Hookers Trolling/Wobbler Finjasjön, Hässleholm 040526
6,615 24,00 Kent Gustafsson Team Cisco Spinn/Wobbler Vallentunasjön, Vallenuna 040414
6,600 21,50 Staffan Persson SG Swingers Ismete/Mört Mälaren, Sigtuna 040113
6,600 21,50 Tony Andersson SG Rod´n´Reel Ismete/Mört Storsjön, Sandviken 040215
6,600 21,50 Jerker Löf Tusenbröderna 1 Ismete/Mört Ryssbysjön, Nässjö 040314
6,600 21,50 Linus Johansson SG Swingers Bottenmete/Löja Mälaren, Håbo 040602
6,550 19,00 Joackim Hvitt Testebo River Specimen Trolling/Tomic Vänern, Mariestad 040806
6,380 18,00 Jörgen Larsson SG Pesca Trolling/Wobbler Finjasjön, Hässleholm 040918
6,300 17,00 Kristian Larsson SG Rod´n´Reel Ismete/Mört Storsjön, Sandviken 040104
6,200 16,00 Mikael Andersson TRE MMM Trolling/Wobbler Norra Barken, Smedjebacken 040707
6,180 15,00 Jörgen Larsson SG Pesca Trolling/Wobbler Furen, Värnamo 041029
6,150 14,00 Pär Wallin Team Cisco Trolling/Wobbler Mälaren, Stockholm 040904
6,120 13,00 Jörgen Larsson SG Pesca Trolling/Wobbler Furen, Värnamo 041004
6,100 11,00 Daniel Lundgren Tusenbröderna 1 Ismete/Mört Ryssbysjön, Nässjö 040314
6,100 11,00 Erik Karlsson SG Hugget Flötmete/Sarv Båtsjön, Åtvidaberg 040531
6,100 11,00 Mattias Johansson Retardoz Flötmete/Löja S.Bergundasjön, Växjö 040606
6,050 9,00 Pär Wallin Team Cisco Trolling/Wobbler Mälaren, Stockholm 040904
6,000 7,50 Sture Johansson SG Rod´n´Reel Ismete/Mört Storsjön, Sandviken 040215
6,000 7,50 Mattias Johansson Retardoz Flötmete/Mört S.Bergundasjön, Växjö 040606
5,950 6,00 Ulf Sennvall Retardoz Flötmete/Mört S.Bergundasjön, Växjö 040530
5,900 4,50 Jerker Löf Tusenbröderna 1 Ismete/Mört Ryssbysjön, Nässjö 040308
5,900 4,50 Theodor Samuelsson FF Hornålen Flötmete/Mört S.Bergundasjön, Växjö 040601
5,850 3,00 Leif Krause SK Fiskpinnen Flötmete/Mört Ryssbysjön, Nässjö 040519
5,750 2,00 Bosse Eriksson SK Hookers Bottenmete/Mört Emsen, Forshaga 040506
5,500 0,50 Theodor Samuelsson FF Hornålen Flötmete/Mört Södra Bergundasjön, Växjö 040605
5,500 0,50 Peter Dahl C4-Specimen Trolling/Wobbler Finjasjön, Hässleholm 040627

HARR

Vikt Poäng Namn Klubb Metod/bete Plats Datum
1,600 30,00 L-G Selberg FK Minkarna Flugfiske/Fluga Bergträsk, Arvidsjaure 040627
1,580 29,00 Jörgen Larsson SG Pesca Bottenmete/Mask Källsjön, Sveg 040903
1,560 28,00 Ulf Keinström SG Ruba Flugfiske/Fluga Pärvejåkka, Kiruna 040712
1,540 27,00 Ulf Keinström SG Ruba Flugfiske/Fluga Pärvejåkka, Kiruna 040714
1,520 26,00 Ulf Keinström SG Ruba Spinn/Spinnare Jaggaljaure, Kiruna 040712
1,515 25,00 Pelle Leijon Icke Önskvärda Spinn/Skeddrag Krattelsjön, Härjedalen 040617
1,405 24,00 Roger Hellsten SG Pesca Bottenmete/Mask Uthussjön, Sveg 040904
1,400 22,50 Jonas Asplund Scandinavian SH Flugfiske/Fluga V.Abborrvikarna, Härjedalen 040709
1,400 22,50 Finn Rostgaard SG Pesca Spinn/Spinnare Uthussjön, Sveg 040903
1,380 21,00 Jens Olsson Tusenbröderna 1 Spinn/Skeddrag Uthussjön, Sveg 040601
1,360 20,00 Dan Blomkvist FK Minkarna Pimpel/Maggot Rittel, Gällivare 040501
1,350 19,00 L-G Selberg FK Minkarna Flugfiske/Fluga Bergträsk, Arvidsjaure 040627
1,340 18,00 Jens Olsson Tusenbröderna 1 Spinn/Skeddrag Uthussjön, Sveg 040601
1,320 17,00 Jonas Asplund Scandinavian SH Flugfiske/Fluga Ö.Vängarna, Härjedalen 040609
1,280 16,00 Martin Liden C4-Specimen Spinn/Skeddrag Uthussjön, Sveg 040601
1,220 15,00 Pelle Leijon Icke Önskvärda Spinn/Skeddrag Krattelsjön, Härjedalen 040619
1,210 13,50 Martin Liden C4-Specimen Spinn/Skeddrag Uthussjön, Sveg 040601
1,210 13,50 Martin Liden C4-Specimen Flugfiske/Fluga Krattelsjön, Sveg 040531
1,060 12,00 Sebastian Larsson Icke Önskvärda Spinn/Skeddrag Krattelsjön, Härjedalen 040618
1,050 10,50 Jens Olsson Tusenbröderna 1 Spinn/Skeddrag Uthussjön, Sveg 040601
1,050 10,50 Jonas Asplund Scandinavian SH Flugfiske/Fluga V.Abborrvikarna, Härjedalen 040709
1,025 9,00 Bo Johnsson FK Rutilus Flötmete/Mask Mittån, Härjedalen 040630
0,925 8,00 Bo Johnsson FK Rutilus Flugfiske/Fluga Mittån, Härjedalen 040630
0,920 7,00 Bo Johansson SK Fiskpinnen Flugfiske/Fluga Lövsjöströmmen, Föllinge 040721
0,910 6,00 Kristian Larsson SG Rod´n´Reel Flugfiske/Fluga Gimån, Bräcke 040829
0,900 5,00 Kristian Larsson SG Rod´n´Reel Flugfiske/Fluga Gimån, Bräcke 040829
0,890 4,00 Kjell Petersson Testebo River Specimen Trolling/Spinnare V.Abborrvikarna, Härjedalen 040813
0,880 2,50 Bo Johansson SK Fiskpinnen Flugfiske/Fluga Lövsjöströmmen, Föllinge 040721
0,880 2,50 Mats Tibbling UFF Flugfiske/Fluga Råndan, Härjedalen 040917
0,875 0,50 Magnus Linder SK Fiskgjusen Spinn/Spinnare Juktån, Sorsele 040610
0,875 0,50 Bo Johnsson FK Rutilus Flötmete/Mask Mittån, Härjedalen 040630

ID

Vikt Poäng Namn Klubb Metod/bete Plats Datum
3,175 30,00 David Karlsson SK Glimma Bottenmete/Maggot+Majs Mörrumsån, Karlshamn 041029
3,110 29,00 Morgan Ek Tinca Bottenmete/Bröd Hornborgasjön, Skara 040525
3,090 28,00 Mathias Nemback Hälls Anglers Bottenmete/Majs Hossmoån, Kalmar 040831
3,058 27,00 Morgan Ek Tinca Bottenmete/Bröd Hornborgasjön, Skara 040612
3,050 26,00 Dejan Milosevic SK Fiskpinnen Flötmete/Mask+Majs Läckebyån, Kalmar 040406
3,020 25,00 Martin Bengtsson Absolut Specimen Flötmete/Maggot Läckebyån, Kalmar 040401
2,970 24,00 Erik Carlsson SK Fiskpinnen Flötmete/Mask Läckebyån, Kalmar 040405
2,925 22,50 David Karlsson SK Glimma Bottenmete/Bröd Mörrumsån, Karlshamn 040114
2,925 22,50 David Karlsson SK Glimma Bottenmete/Majs+Maggot Mörrumsån, Karlshamn 040301
2,920 21,00 Sebastian Martinsson SG Hugget Flötmete/Mask Läckebyån, Kalmar 040403
2,900 20,00 Tord Sahlin Absolut Specimen Flötmete/Maggot Läckebyån, Kalmar 040401
2,899 19,00 Morgan Ek Tinca Bottenmete/Bröd Hornborgasjön, Skara 040612
2,880 18,00 Dejan Milosevic SK Fiskpinnen Flötmete/Mask+Majs Läckebyån, Kalmar 040406
2,875 16,50 Patrik Sköldblom SK-ÅL Flötmete/Mask Läckebyån, Kalmar 040329
2,875 16,50 Jim Carlsson Hälls Anglers Flötmete/Maggot Läckebyån, Kalmar 040410
2,870 15,00 Fredrik Karmegren SG Hugget Flötmete/Maggot Läckebyån, Kalmar 040403
2,855 14,00 Mats Kalenius Absolut Specimen Flötmete/Maggot Läckebyån, Kalmar 040403
2,775 12,50 Magnus Mannberg SK Fiskgjusen Flötmete/Mask Strömsån, Ö-Vik 040508
2,775 12,50 Lennart Brännström SG Pesca Bottenmete/Majs+Maggot Mörrumsån, Karlshamn 041117
2,760 11,00 Andreas Svensson SK-ÅL Flötmete/Maggot Läckebyån, Kalmar 040405
2,750 9,00 Anders Lövgren SG Ruba Flötmete/Mask Läckebyån, Kalmar 040402
2,750 9,00 Anders Lövgren SG Ruba Flötmete/Mask Sjösaån, Nyköping 040411
2,750 9,00 Andreas Svensson SK-ÅL Flötmete/Maggot Läckebyån, Kalmar 040405
2,740 7,00 Marcus Brännström Tusenbröderna 2 Bottenmete/Bröd Klarälven, Karlstad 040806
2,700 6,00 Anders Lövgren SG Ruba Flötmete/Mask Läckebyån, Kalmar 040402
2,680 5,00 Jörgen Forsén FF Hornålen Flötmete/Mask+Maggot Läckebyån, Kalmar 040401
2,675 2,50 Sebastian Martinsson SG Hugget Bottenmete/Mask Oknö, Mönsterås 040415
2,675 2,50 Daniel Lundgren Tusenbröderna 1 Frilina/Mask Västerviks skgd, Västervik 040409
2,675 2,50 Jerker Löf Tusenbröderna 1 Frilina/Mask Västerviks skgd, Västervik 040410
2,675 2,50 Lennart Brännström SG Pesca Bottenmete/Maggot Mörrumsån, Karlshamn 041202

KARP

Vikt Poäng Namn Klubb Metod/bete Plats Datum
18,460 30,00 Anders Idarsson FK Rutilus Bottenmete/Boilie Tegelbruksdammen, Lomma 041104
18,200 29,00 Rikard Bergström FK Rutilus Bottenmete/Boilie Tegelbruksdammen, Lomma 041007
17,800 28,00 Fredrik Andersson FK Rutilus Bottenmete/Boilie Tegelbruksdammen, Lomma 040821
16,250 27,00 Patrik Gustavsson C4-Specimen Bottenmete/Boilie Bysjön, Lund 040519
15,880 26,00 Mattias Berglund C4-Specimen Bottenmete/Boilie Bysjön, Lund 041004
15,200 25,00 Daniel Kangas SG Swingers Bottenmete/Boilie Mörtsjön, Täby 040604
15,100 24,00 Charlie Hall SG Swingers Bottenmete/Boilie Mörtsjön, Täby 040615
15,000 23,00 Dennis Berg Absolut Specimen Bottenmete/Boilie Mörtsjön, Täby 040502
14,900 22,00 Oskar Bodingh UFF Bottenmete/Boilie Mörtsjön, Täby 040717
14,800 20,50 Daniel Frans Testebo River Specimen Bottenmete/Boilie Henrikstorpsjön, Perstorp 040706
14,800 20,50 Henrik Ragnarsson UFF Bottenmete/Boilie Mörtsjön, Täby 040911
14,300 19,00 Emil Hjertberg UFF Bottenmete/Boilie Härlanda tjärn, Göteborg 040925
14,200 18,00 Daniel Lundgren Tusenbröderna 1 Bottenmete/Boilie Ybbarpssjön, Perstorp 040520
14,000 17,00 Jonas Andersson C4-Specimen Bottenmete/Boilie Ybbarpssjön, Perstorp 040821
13,700 16,00 Jens Olsson Tusenbröderna 1 Bottenmete/Boilie Mörtsjön, Stockholm 040518
13,550 15,00 Daniel Frans Testebo River Specimen Bottenmete/Boilie Henrikstorpsjön, Perstorp 040706
13,540 14,00 Dejan Milosevic SK Fiskpinnen Bottenmete/Boilie Henrikstorpsjön, Perstorp 041003
13,520 13,00 Stellan Pettersson TRE MMM Bottenmete/Boilie Dammen, Borlänge 040604
13,500 12,00 Joakim Persson SK Glimma Bottenmete/Boilie Stensjön, Östra Göinge 040606
13,400 11,00 Daniel Andersson Tusenbröderna 2 Bottenmete/Boilie Mörtsjön, Täby 040930
13,200 10,00 Ludde Schlyter SG Hammaren Bottenmete/Boilie Mörtsjön, Täby 040903
13,150 9,00 Mikael Sandström Team Cisco Bottenmete/Boilie Bälingesjön, Perstorp 040708
13,100 8,00 Daniel Frans Testebo River Specimen Bottenmete/Boilie Henrikstorpsjön, Perstorp 040827
13,050 7,00 Rickard Holmgren SG ASFF 1 Bottenmete/Boilie Härlanda tjärn, Alingsås 040529
12,800 6,00 Ludde Schlyter SG Hammaren Bottenmete/Boilie Mörtsjön, Täby 040613
12,600 5,00 Lennart Brännström SG Pesca Bottenmete/Räka Tranesjön, Perstorp 040707
12,300 4,00 Christian Bengtsson SK Fiskpinnen Bottenmete/Boilie Henrikstorpsjön, Perstorp 040604
12,100 2,50 Jan Andersson Tusenbröderna 1 Bottenmete/Boilie Mörtsjön, Stockholm 040511
12,100 2,50 Filip Rubin SG Pesca Bottenmete/Boilie Bälingesjön, Perstorp 040926
12,050 1,00 Mikael Sandström Team Cisco Bottenmete/Boilie Bälingesjön, Perstorp 040521

LAKE

Vikt Poäng Namn Klubb Metod/bete Plats Datum
4,745 30,00 Ivan Hjalmarsson Tinca Pimpel/Strömming Vänern, Mariestad 041225
4,680 29,00 Nicklas Sjaunja SK Fiskgjusen Pimpel/Pirk+Nejonöga Umeälven, Umeå 040102
4,600 28,00 Lars Nilsson FK Minkarna Pimpel/Nejonöga Piteälv, Piteå 041218
4,450 27,00 Pelle Nilsson Team Cisco Pimpel/Strömming Faxeälven, Strömsund 040227
4,425 26,00 Jerker Löf Tusenbröderna 1 Pimpel/Abborre Åsunden, Kinda 040119
4,370 25,00 Johan Jigemark Testebo River Specimen Bottenmete/Mört Dalälven, Älvkarleby 040429
4,350 23,50 Robert Fuhr Tusenbröderna 1 Pimpel/Nors Skagern, Laxå 040131
4,350 23,50 Patrik Sköldblom SK-ÅL Ismete/Strömming Kalmarsund, Oskarshamn 040215
4,340 22,00 Jon Bergström SG Karpkraft Bottenmete/Majs Klarälven, Forshaga 040421
4,270 21,00 Jörgen Roos Testebo River Specimen Bottenmete/Mört Dalälven, Älvkarleby 040424
4,250 19,50 Ronnie Johansson SK-ÅL Ismete/Strömming Kalmarsund, Oskarshamn 040218
4,250 19,50 Percy Karlsson SK-ÅL Bottenmete/Mörthuvud Kalmarsund, Oskarshamn 040309
4,100 18,00 Fredrik Karmegren SG Hugget Pimpel/Strömming Åsunden, Kinda 040125
4,080 17,00 Jon Bergström SG Karpkraft Bottenmete/Nors Klarälven, Forshaga 041018
4,050 16,00 Pär Olsson Retardoz Bottenmete/Nors Rottnen, Sunne 041128
4,040 15,00 Kim Eriksson SG Karpkraft Bottenmete/Nors Klarälven, Forshaga 041015
4,030 14,00 Mikael Karlsson TRE MMM Pimpel/Mört Dalälven, Borlänge 040127
3,980 13,00 Mikael Lundström FK Minkarna Pimpel/Nejonöga Piteälv, Piteå 040118
3,960 12,00 Lennart Brännström SG Pesca Bottenmete/Nors Fegen, Falkenberg 041231
3,950 11,00 Jerker Löf Tusenbröderna 1 Pimpel/Nors Åsunden, Kinda 040131
3,880 10,00 Lennart Brännström SG Pesca Bottenmete/Sill Fegen, Falkenberg 041231
3,875 9,00 Bosse Teuchler Team Cisco Pimpel/Strömming Faxeälven, Strömsund 040228
3,815 8,00 Jörgen Forsén FF Hornålen Pimpel/Mörthuvud Fegen, Falkenberg 040107
3,800 7,00 Fredrik Karmegren SG Hugget Pimpel/Strömming Åsunden, Kinda 040118
3,790 6,00 Lars Nilsson FK Minkarna Pimpel/Nejonöga Piteälv, Piteå 041216
3,762 5,00 Bengt Jakobsson Testebo River Specimen Pimpel/Sik+Räka Testeboån, Gävle 040129
3,725 4,00 Fredrik Nilsson Tinca Pimpel/Sik Vänern, Mariestad 041220
3,680 3,00 Lennart Brännström SG Pesca Bottenmete/Nors Klarälven, Forshaga 041026
3,650 1,50 Bosse Teuchler Team Cisco Pimpel/Strömming Faxeälven, Strömsund 040227
3,650 1,50 Rikard Linderoth SK Hookers Bottenmete/Nors Klarälven, Forshaga 041020

LAX

Vikt Poäng Namn Klubb Metod/bete Plats Datum
16,700 30,00 Kent Einarsson Absolut Specimen Trolling/Flutterspoon Nynäshamn , Nynäshamn 040605
16,100 29,00 Jan Thuresson SK Glimma Trolling/Apex Karlskrona, Karlskrona 040511
14,760 28,00 Mikael Paulsson SG Pesca Trolling/Flutterspoon Karlshamn , Karlshamn 040507
13,600 27,00 Sebastian Larsson Icke Önskvärda Trolling/Skeddrag Östersjön, Karlshamn 040503
13,200 26,00 Filip Rubin SG Pesca Trolling/Flutterspoon Karlshamn , Karlshamn 040503
13,000 25,00 Niklas Svanbom Testebo River Specimen Spinn/Fluga Ångermansälven, Sollefteå 040728
12,750 24,00 Janne Persson Testebo River Specimen Trolling/Flutterspoon Hasslö, Karlskrona 040511
12,740 23,00 Jonas Andersson C4-Specimen Spinn/Skeddrag Mörrumsån, Kristianstad 040429
12,700 22,00 Robert Fyhr Tusenbröderna 1 Trolling/Flutterspoon Hanöbukten, Ronneby 040508
12,600 20,50 Max Roth C4-Specimen Trolling/Flutterspoon Hanöbukten, Sölvesborg 040227
12,600 20,50 Johan Svensson Icke Önskvärda Trolling/Flutterspoon Hanö , Karlshamn 040504
12,250 19,00 Pelle Leijon Icke Önskvärda Trolling/Bläckfisk Hanö , Sölvesborg 040229
11,850 18,00 Robert Fyhr Tusenbröderna 1 Trolling/Flutterspoon Hanöbukten, Ronneby 040510
11,800 17,00 Robert Fyhr Tusenbröderna 1 Trolling/Flutterspoon Hanöbukten, Ronneby 040510
11,600 16,00 Janne Persson Testebo River Specimen Trolling/? Hasslö, Karlskrona 040513
11,500 15,00 Jan Sundblad UFF Spinn/Fluga Ångermansälven, Sollefteå 040723
10,800 14,00 Tommy Appelgren Tinca Trolling/Flutterspoon Östersjön, Ronneby 040523
10,780 13,00 Joakim Öhman SK Fiskgjusen Trolling/Wobbler Skellefteälven, Skellefteå 041030
10,200 12,00 Tomas Sandberg Absolut Specimen Trolling/Flutterspoon Landsort, Nynäshamn 040525
10,100 11,00 Ivan Steinholz Skog SK Hookers Spinn/Fluga Stockholm Ström, Stockholm 041021
10,000 9,50 Jan Thuresson SK Glimma Trolling/Apex Hanö , Karlshamn 040501
10,000 9,50 Stefan Trumstedt Team Cisco Trolling/Flutterspoon Hanöbukten, Karlshamn 040508
9,980 8,00 Jörgen Larsson SG Pesca Trolling/Skeddrag Hanöbukten, Hällevik 040829
9,600 7,00 Jan Sundblad UFF Spinn/Fluga Dalälven, Älvkarleby 040609
9,500 6,00 Andreas Malmros SK Fiskgjusen Trolling/Wobbler Skellefteälven, Skellefteå 041024
9,400 5,00 Jonas Andersson C4-Specimen Trolling/Flutterspoon Pukavik, Sölvesborg 040502
9,350 4,00 Jan Thuresson SK Glimma Trolling/Apex Karlskrona, Karlskrona 040511
9,200 3,00 Jan Öhlund FK Minkarna Flugfiske/Fluga Byskeälv, Byske 040623
8,900 2,00 Rikard Bergström FK Rutilus Trolling/Flutterspoon Östersjön, Hällevik 040227
8,600 1,00 Jan Öhlund FK Minkarna Flugfiske/Fluga Byskeälv, Byske 040622

MÖRT

Vikt Poäng Namn Klubb Metod/bete Plats Datum
1,020 30,00 Jerker Löf Tusenbröderna 1 Bottenmete/Majs Svartån, Linköping 040327
0,990 29,00 Bo Johansson SK Fiskpinnen Bottenmete/Bröd Svartån, Linköping 040418
0,970 28,00 Tommy Appelgren Tinca Bottenmete/Bröd Lill-Skabram, Jokkmokk 040712
0,940 27,00 Christer Sjaunja SK Fiskgjusen Bottenmete/Majs+Maggot Lill-Skabram, Jokkmokk 040727
0,930 26,00 Michael Nordström Tinca Bottenmete/Majs+Maggot+Bröd Lill-Skabram, Jokkmokk 040712
0,900 23,50 Anders Andersson SG Pesca Bottenmete/Majs Östersjön, Ystad 040501
0,900 23,50 Thomas Fischer Team Cisco Bottenmete/Majs+Maggot Lill-Skabram, Jokkmokk 040714
0,900 23,50 Stefan Burnert Absolut Specimen Bottenmete/Majs+Maggot Lill-Skabram, Jokkmokk 040713
0,900 23,50 Tommy Appelgren Tinca Bottenmete/Bröd Lill-Skabram, Jokkmokk 040712
0,890 21,00 Thomas Fischer Team Cisco Bottenmete/Majs Lill-Skabram, Jokkmokk 040714
0,860 20,00 Stefan Burnert Absolut Specimen Bottenmete/Majs+Maggot Lill-Skabram, Jokkmokk 040711
0,850 17,50 Mikael Svensson C4-Specimen Flötmete/Majs Torrvalla damm, Falköping 040417
0,850 17,50 Tord Sahlin Absolut Specimen Bottenmete/Majs Lill-Skabram, Jokkmokk 040712
0,850 17,50 Christer Sjaunja SK Fiskgjusen Bottenmete/Majs+Maggot Lill-Skabram, Jokkmokk 040726
0,850 17,50 Christer Sjaunja SK Fiskgjusen Bottenmete/Majs+Maggot Lill-Skabram, Jokkmokk 040726
0,845 15,00 Lennart Brännström SG Pesca Bottenmete/Majs Lill-Skabram, Jokkmokk 040726
0,840 14,00 Thomas Fischer Team Cisco Bottenmete/Majs Lill-Skabram, Jokkmokk 040712
0,825 13,00 Conny Svingdahl SG Ruba Flötmete/Majs+Maggot Iso Riikajärvi, Gällivare 040619
0,820 11,50 Patrik Jaurnell Testebo River Specimen Bottenmete/Räka Dalälven, Älvkarleby 040417
0,820 11,50 Grzegorz Kubicki SG Rod´n´Reel Bottenmete/Majs+Maggot Dalälven, Älvkarleby 040918
0,815 10,00 Lennart Brännström SG Pesca Bottenmete/Majs Lill-Skabram, Jokkmokk 040726
0,810 9,00 Stefan Kjell FK Minkarna Bottenmete/Majs Aldersjön, Boden 040702
0,805 8,00 Mika Yli-Hukka SG Ruba Flötmete/Majs+Maggot Iso Riikajärvi, Gällivare 040529
0,785 7,00 Conny Svingdahl SG Ruba Flötmete/Majs+Maggot Iso Riikajärvi, Gällivare 040619
0,780 5,50 Jerker Löf Tusenbröderna 1 Bottenmete/Majs Svartån, Linköping 040330
0,780 5,50 Grzegorz Kubicki SG Rod´n´Reel Bottenmete/Majs+Maggot Dalälven, Älvkarleby 040926
0,750 4,00 Patric Olsson SH Ängelholm Bottenmete/Majs+Maggot Rönne å, Ängelholm 040513
0,725 3,00 Peter Johannesson SH Ängelholm Bottenmete/Majs Rönne å, Ängelholm 040506
0,720 2,00 Robert Frid SG ASFF 1 Bottenmete/Majs St Färgen, Alingsås 041104
0,700 0,25 Leif Norström TRE MMM Bottenmete/Majs Grängshammarån, Borlänge 040512
0,700 0,25 Stefan Kjell FK Minkarna Bottenmete/Majs Aldersjön, Boden 040703
0,700 0,25 Marcus Brännström Tusenbröderna 2 Bottenmete/Mask Arbogaån, Örebro 040715
0,700 0,25 Andreas Holmberg SG Rod´n´Reel Bottenmete/Majs Dalälven, Älvkarleby 040912

RUDA

Vikt Poäng Namn Klubb Metod/bete Plats Datum
2,390 30,00 Morgan Lewin Tusenbröderna 1 Flötmete/Majs Sjöbodasjön, Örebro 040523
2,370 29,00 Roger Wik UFF Flötmete/Majs Ursjön, Surahammar 040724
2,325 27,50 Mika Malm SK Fiskpinnen Flötmete/Majs Ursjön, Surahammar 040620
2,325 27,50 Bosse Teuchler Team Cisco Flötmete/Majs+Maggot Ursjön, Surahammar 040710
2,300 26,00 Tord Sahlin Absolut Specimen Flötmete/Majs Ursjön, Surahammar 040625
2,250 25,00 Jerker Löf Tusenbröderna 1 Flötmete/Majs Sjöbodasjön, Örebro 040724
2,240 24,00 Thomas Fischer Team Cisco Bottenmete/Majs+Maggot Ursjön, Surahammar 040625
2,200 23,00 Daniel Lundgren Tusenbröderna 1 Bottenmete/Majs Sjöbodasjön, Örebro 040623
2,150 22,00 Joakim Hautala Tusenbröderna 2 Flötmete/Majs+Maggot Sjöbodasjön, Örebro 040701
2,050 20,50 Alex Schlyter SG Hammaren Flötmete/Majs Ursjön, Surahammar 040809
2,050 20,50 Björn Lundmark UFF Flötmete/Majs+Maggot Östhammar skgd, Östhammar 040805
1,955 19,00 Lars Boström Sillöga Flötmete/Majs Östhammar skgd, Östhammar 040724
1,920 18,00 Lennart Brännström SG Pesca Flötmete/Majs Bysjön, Lund 040530
1,905 17,00 Raimo Kytömäki Sillöga Flötmete/Majs Forsmark skgd, Östhammar 040721
1,900 16,00 Marcus Eriksson SG Karpkraft Flötmete/Majs Vänern, Grums 040809
1,880 14,50 Max Roth C4-Specimen Flötmete/Majs+Maggot Bysjön, Lund 040528
1,880 14,50 Lennart Brännström SG Pesca Flötmete/Majs Bysjön, Lund 040530
1,875 12,50 Niklas Nilsson FK Rutilus Bottenmete/Boilie Bysjön, Lund 040521
1,875 12,50 Marcus Eriksson SG Karpkraft Flötmete/Majs Vänern, Grums 040809
1,870 11,00 Björn Lundmark UFF Flötmete/Majs+Maggot Östhammar skgd, Östhammar 040802
1,840 9,50 Lennart Brännström SG Pesca Flötmete/Majs Bysjön, Lund 040529
1,840 9,50 Mats Gremlin Team Cisco Flötmete/Majs Paviken, Gotland 040728
1,825 8,00 Mikael Emmertz FK Rutilus Flötmete/Majs+Maggot Tegelbruksdammen, Lomma 040510
1,810 7,00 Tord Sahlin Absolut Specimen Flötmete/Majs Ursjön, Surahammar 040625
1,800 5,00 Max Roth C4-Specimen Flötmete/Majs+Maggot Bysjön, Lund 040528
1,800 5,00 Mattias Berglund C4-Specimen Bottenmete/Majs Bysjön, Lund 040628
1,800 5,00 Henrik Lindh SK Hookers Bottenmete/Boilie Åstjärn, Forshaga 040729
1,770 3,00 Bo Johnsson FK Rutilus Flötmete/Maggot Tegelbruksdammen, Lomma 040604
1,760 2,00 Ludde Schlyter SG Hammaren Flötmete/Majs Ursjön, Surahammar 040619
1,750 1,00 Peter Dahlqvist FF Hornålen Flötmete/Majs+Maggot Bysjön, Lund 040603

RÖDING

Vikt Poäng Namn Klubb Metod/bete Plats Datum
4,950 30,00 Robert Fyhr Tusenbröderna 1 Trolling/Löja Vättern, Karlsborg 040715
4,775 29,00 Thomas Folkesson UFF Trolling/Löja Vättern, Karlsborg 040729
4,570 28,00 Morgan Lewin Tusenbröderna 1 Trolling/Löja Vättern, Karlsborg 040718
4,500 27,00 Niklas Dansson SG Hugget Trolling/Apex Vättern, Ödeshög 040731
4,325 26,00 Fredrik Nilsson Tinca Trolling/Apex Vättern, Hjo 040904
4,200 24,50 Robert Fyhr Tusenbröderna 1 Trolling/Löja Vättern, Hjo 040815
4,200 24,50 Niklas Dansson SG Hugget Trolling/Apex Vättern, Ödeshög 040731
4,050 23,00 Thomas Folkesson UFF Trolling/Löja Vättern, Karlsborg 040730
4,000 22,00 Fredrik Fredén SG Karpkraft Trolling/Löja Unden, Tiveden 040828
3,950 21,00 Thomas Folkesson UFF Trolling/Siklöja Vättern, Karlsborg 040730
3,875 20,00 Fredrik Fredén SG Karpkraft Trolling/Löja Unden, Tiveden 040904
3,150 19,00 Niklas Dansson SG Hugget Trolling/Wobbler Vättern, Ödeshög 040403
2,750 18,00 Benny Gustavsson Icke Önskvärda Trolling/Apex Vättern, Ödeshög 040722
2,625 17,00 Pelle Leijon Icke Önskvärda Trolling/Apex Vättern, Ödeshög 040722
2,375 16,00 Patrik Gustavsson C4-Specimen Trolling/Löja Vättern, Karlsborg 040813
2,200 14,50 Johan Svensson Icke Önskvärda Trolling/Spinnare Vättern, Ödeshög 040726
2,200 14,50 Fredrik Fredén SG Karpkraft Trolling/Löja Unden, Tiveden 040828
2,100 12,50 Martin Liden C4-Specimen Trolling/Löja Vättern, Ödeshög 040815
2,100 12,50 Janne Persson Testebo River Specimen Trolling/Spinnare Vättern, Karlsborg 040817
2,000 11,00 Mikael Paulsson SG Pesca Trolling/Löja Vättern, Hjo 040904
1,940 10,00 Jacob Juul Scandinavian SH Trolling/Tomic Vättern, Granvik 040117
1,850 9,00 Joakim Öhman SK Fiskgjusen Pimpel/Blänke+Maggot Landösjön, Krokom 040402
1,820 8,00 Mikael Nilsson SG Ruba Pimpel/Blänke+Mjölmask Marsijärvi, Gällivare 040507
1,800 7,00 Janne Persson Testebo River Specimen Trolling/Spinnare Vättern, Karlsborg 040817
1,750 6,00 Henrik Andersson C4-Specimen Trolling/Löja Vättern, Karlsborg 040814
1,720 5,00 Jörgen Larsson SG Pesca Trolling/Skeddrag Vättern, Granvik 041219
1,715 4,00 Juha Karjalainen Sillöga Pimpel/Maggot Svarttaxitjärn, Östersund 040131
1,650 3,00 Jonny Olsson Scandinavian SH Pimpel/Pirk+Maggot Tovåssjön, Hudiksvall 040410
1,640 2,00 Mats Gremlin Team Cisco Trolling/Apex Vättern, Karlsborg 040827
1,600 1,00 Jonny Olsson Scandinavian SH Pimpel/Pirk+Maggot Tovåssjön, Hudiksvall 040411

SARV

Vikt Poäng Namn Klubb Metod/bete Plats Datum
1,540 30,00 Grzegorz Kubicki SG Rod´n´Reel Flötmete/Majs Gävle skgd, Gävle 040430
1,435 29,00 Leif Öster UFF Flötmete/Majs Östhammar skgd, Östhammar 040607
1,410 28,00 Erik Karlsson SG Hugget Frilina/Bröd Svartån, Linköping 040508
1,370 27,00 Jerker Löf Tusenbröderna 1 Bottenmete/Majs Svartån, Linköping 040508
1,350 26,00 Jens Olsson Tusenbröderna 1 Bottenmete/Majs+Maggot Svartån, Mjölby 040318
1,340 25,00 Bo Johansson SK Fiskpinnen Bottenmete/Bröd Svartån, Linköping 040416
1,280 24,00 Grzegorz Kubicki SG Rod´n´Reel Bottenmete/Maggot Gävle skgd, Gävle 040627
1,270 23,00 Leif Öster UFF Flötmete/Majs Östhammar skgd, Östhammar 040607
1,265 22,00 Fredrik Karmegren SG Hugget Flötmete/Majs Motala Ström, Motala 040523
1,250 21,00 Christian Mangs Tusenbröderna 2 Bottenmete/Majs+Maggot Svartån, Mjölby 040508
1,240 20,00 Lennart Brännström SG Pesca Bottenmete/Bröd Svartån, Linköping 040809
1,238 19,00 Andreas Sjöö Sillöga Flötmete/Majs Furusund skgd, Norrtälje 040529
1,230 17,50 Morgan Lewin Tusenbröderna 1 Flötmete/Majs Motala Ström, Motala 040502
1,230 17,50 Henrik Ragnarsson UFF Flötmete/Bröd Östhammar skgd, Östhammar 040604
1,220 16,00 Magnus Strömberg FK Rutilus Flötmete/Majs Inre Fjärden, Gävle 040507
1,213 15,00 Juha Karjalainen Sillöga Flötmete/Majs Nynäshamn skgd, Nynäshamn 040519
1,200 14,00 Erik Carlsson SK Fiskpinnen Bottenmete/Boilie Kölbydammen, Kalmar 040506
1,190 13,00 Ronnie Johansson SK-ÅL Bottenmete/Bröd Stångån, Vimmerby 040705
1,180 12,00 Lennart Brännström SG Pesca Bottenmete/Bröd Svartån, Linköping 040809
1,170 11,00 Erik Karlsson SG Hugget Flötmete/Majs Motala Ström, Motala 040522
1,160 10,00 Bo Johansson SK Fiskpinnen Bottenmete/Majs+Maggot Svartån, Linköping 040415
1,150 9,00 Christian Mangs Tusenbröderna 2 Bottenmete/Majs+Maggot Svartån, Mjölby 040508
1,140 8,00 Grzegorz Kubicki SG Rod´n´Reel Bottenmete/Maggot Gävle skgd, Gävle 040623
1,135 7,00 Andreas Sjöö Sillöga Flötmete/Majs Furusund skgd, Norrtälje 040626
1,130 5,50 Nicklas Fjärdsjö Absolut Specimen Flötmete/Majs Haninge skgd, Haninge 040610
1,130 5,50 Nicklas Fjärdsjö Absolut Specimen Flötmete/Majs Haninge skgd, Haninge 040610
1,120 3,50 Lennart Brännström SG Pesca Bottenmete/Majs Inre Fjärden, Gävle 040507
1,120 3,50 Nicklas Fjärdsjö Absolut Specimen Flötmete/Majs Haninge skgd, Haninge 040610
1,090 2,00 Joakim Hautala Tusenbröderna 2 Bottenmete/Majs+Maggot Svartån, Mjölby 040509
1,050 1,00 Johan Jansson SG Karpkraft Flötmete/Bröd Laxsjön, Bengtsfors 040517

SIK

Vikt Poäng Namn Klubb Metod/bete Plats Datum
3,680 30,00 Henrik Lindh SK Hookers Flötmete/Mask+Maggot Skräbeån, Bromölla 041211
3,310 29,00 Esbjörn Möllerström C4-Specimen Flötmete/Mask Skräbeån, Bromölla 041218
3,220 28,00 Filip Rubin SG Pesca Flötmete/Mask Skräbeån, Bromölla 041209
3,175 27,00 Peter Dahl C4-Specimen Flötmete/Mask Skräbeån, Bromölla 041129
3,125 26,00 Mats Andersson SG Pesca Flötmete/Mask Skräbeån, Bromölla 041212
3,080 25,00 Rasmus Stjernqvist C4-Specimen Flötmete/Mask+Maggot Skräbeån, Bromölla 041130
2,900 23,50 Sebastian Larsson Icke Önskvärda Flötmete/Mask Skräbeån, Bromölla 041201
2,900 23,50 Håkan B Andersson SG Pesca Flötmete/Mask Skräbeån, Bromölla 041206
2,780 22,00 Mikael Sebesta FF Hornålen Flötmete/Mask Skräbeån, Bromölla 041213
2,760 21,00 Henrik Lindh SK Hookers Flötmete/Mask+Maggot Skräbeån, Bromölla 041213
2,680 20,00 Henrik Lindh SK Hookers Flötmete/Mask+Maggot Skräbeån, Bromölla 041212
2,660 19,00 Jim Carlsson Hälls Anglers Flötmete/Mask+Maggot Skräbeån, Bromölla 041210
2,640 18,00 Tony Edmudsson SK Fiskpinnen Flötmete/Maggot Skräbeån, Bromölla 041221
2,620 17,00 Sebastian Larsson Icke Önskvärda Flötmete/Mask Skräbeån, Bromölla 041129
2,580 16,00 Jerker Löf Tusenbröderna 1 Flötmete/Maggot Skräbeån, Bromölla 041209
2,550 15,00 Daniel Hård SG Hugget Flötmete/Mask Skräbeån, Bromölla 041209
2,520 14,00 Mikael Sebesta FF Hornålen Flötmete/Mask Skräbeån, Bromölla 041213
2,425 12,50 Daniel Lundgren Tusenbröderna 1 Flötmete/Maggot Skräbeån, Bromölla 041214
2,425 12,50 Tommy Appelgren Tinca Flötmete/Mask Skräbeån, Bromölla 041205
2,400 11,00 Fredrik Nilsson Tinca Flötmete/Lövmask Skräbeån, Bromölla 041205
2,380 10,00 Dejan Milosevic SK Fiskpinnen Flötmete/Mask Skräbeån, Bromölla 041222
2,350 8,50 Lars Dahlgren FK Rutilus Flötmete/Mask Skräbeån, Bromölla 041201
2,350 8,50 Tommy Appelgren Tinca Flötmete/Mask Skräbeån, Bromölla 041205
2,300 6,00 Lars Dahlgren FK Rutilus Flötmete/Mask Skräbeån, Bromölla 041201
2,300 6,00 Bo Johnsson FK Rutilus Flötmete/Mask Skräbeån, Bromölla 041130
2,300 6,00 Jerker Löf Tusenbröderna 1 Flötmete/Maggot Skräbeån, Bromölla 041210
2,250 4,00 Stefan Gottberg Sillöga Bottenmete/Mask Haninge skgd, Haninge 040429
2,220 3,00 Dejan Milosevic SK Fiskpinnen Flötmete/Mask Skräbeån, Bromölla 041215
2,180 2,00 Inger Svensson SG Karpkraft Flötmete/Mask Skräbeån, Bromölla 041207
2,150 0,50 Jim Carlsson Hälls Anglers Flötmete/Mask+Maggot Skräbeån, Bromölla 041206
2,150 0,50 Daniel Hård SG Hugget Flötmete/Mask Skräbeån, Bromölla 041208

SUTARE

Vikt Poäng Namn Klubb Metod/bete Plats Datum
5,220 30,00 Dejan Milosevic SK Fiskpinnen Bottenmete/Boilie Antorpasjö, Laholm 040608
4,960 29,00 Daniel Andersson Tusenbröderna 2 Bottenmete/Boilie Antorpasjö, Laholm 040521
4,480 28,00 Roger Hellsten SG Pesca Flötmete/Mask+Majs Antorpasjö, Laholm 040603
4,420 27,00 Roger Hellsten SG Pesca Flötmete/Mask+Majs Antorpasjö, Laholm 040604
4,400 26,00 Tony Edmudsson SK Fiskpinnen Bottenmete/Boilie Antorpasjö, Laholm 040526
4,360 25,00 Daniel Andersson Tusenbröderna 2 Bottenmete/Boilie Antorpasjö, Laholm 040520
4,350 24,00 Niklas Nilsson FK Rutilus Bottenmete/Majs Antorpasjö, Laholm 040626
4,150 23,00 Tommy Appelgren Tinca Bottenmete/Boilie Antorpasjö, Laholm 040605
4,125 22,00 Niklas Nilsson FK Rutilus Bottenmete/Boilie Antorpasjö, Laholm 040528
4,120 21,00 Dejan Milosevic SK Fiskpinnen Bottenmete/Boilie Antorpasjö, Laholm 040609
4,025 20,00 Ronnie Johansson SK-ÅL Bottenmete/Boilie Antorpasjö, Laholm 040615
4,020 19,00 Lennart Brännström SG Pesca Bottenmete/Boilie Antorpasjö, Laholm 040623
3,950 18,00 Jocke Eriksson SG Rod´n´Reel Flötmete/Räka Malmasjön, Nyköping 040613
3,940 17,00 Marcus Eriksson SG Karpkraft Bottenmete/Boilie Antorpasjö, Laholm 040601
3,880 16,00 Daniel Svalsjö SG Karpkraft Bottenmete/Boilie Antorpasjö, Laholm 040601
3,875 14,00 Camilla Strömberg SK Fiskgjusen Bottenmete/Majs Antorpasjö, Laholm 040627
3,875 14,00 Sebastian Martinsson SG Hugget Bottenmete/Majs Kölbydammen, Kalmar 040612
3,875 14,00 Daniel Lundgren Tusenbröderna 1 Bottenmete/Majs Antorpasjö, Laholm 040625
3,800 12,00 Jere Tähkä SG Rod´n´Reel Flötmete/Räka Malmasjön, Nyköping 040614
3,750 11,00 Niklas Nilsson FK Rutilus Bottenmete/Boilie Antorpasjö, Laholm 040528
3,730 10,00 Stellan Pettersson TRE MMM Bottenmete/Mask Antorpasjö, Laholm 040610
3,725 8,00 Camilla Strömberg SK Fiskgjusen Bottenmete/Boilie Antorpasjö, Laholm 040530
3,725 8,00 Mikael Jernström SG Ruba Flötmete/Räka Malmasjön, Nyköping 040605
3,725 8,00 Martin Liden C4-Specimen Bottenmete/Majs Antorpasjö, Laholm 040901
3,675 6,00 Daniel Lundgren Tusenbröderna 1 Bottenmete/Majs Motala Ström, Motala 040703
3,640 5,00 Daniel Svalsjö SG Karpkraft Bottenmete/Boilie Antorpasjö, Laholm 040602
3,625 4,00 Markus Nyman SK Hookers Flötmete/Majs Skårsjön, Falköping 040613
3,575 3,00 Mikael Gränts SH Ängelholm Bottenmete/Mask+Majs Antorpasjö, Laholm 040504
3,550 2,00 Martin Liden C4-Specimen Bottenmete/Majs Antorpasjö, Laholm 040901
3,475 1,00 Jerker Löf Tusenbröderna 1 Flötmete/Majs St.Vänstern, Motala 040528

VIMMA

Vikt Poäng Namn Klubb Metod/bete Plats Datum
1,200 30,00 Magnus Strömberg FK Rutilus Bottenmete/Räka Dalälven, Älvkarleby 040503
1,170 28,50 Magnus Strömberg FK Rutilus Bottenmete/Räka Dalälven, Älvkarleby 040505
1,170 28,50 Sonny Pettersson TRE MMM Bottenmete/Räka Gavleån, Gävle 040516
1,160 27,00 Sebastian Larsson Icke Önskvärda Bottenmete/Räka Mörrumsån, Karlshamn 040501
1,150 26,00 Magnus Strömberg FK Rutilus Bottenmete/Räka Dalälven, Älvkarleby 040504
1,125 25,00 Anders Lövgren SG Ruba Bottenmete/Räka Olandsån, Östhammar 040508
1,120 24,00 Grzegorz Kubicki SG Rod´n´Reel Bottenmete/Mask Gavleån, Gävle 040507
1,110 23,00 Daniel Frans Testebo River Specimen Bottenmete/Räka Gavleån, Gävle 040506
1,100 22,00 Anders Lövgren SG Ruba Bottenmete/Räka Olandsån, Östhammar 040508
1,090 20,00 Sonny Pettersson TRE MMM Bottenmete/Räka Gavleån, Gävle 040509
1,090 20,00 Grzegorz Kubicki SG Rod´n´Reel Bottenmete/Mask Gavleån, Gävle 040505
1,090 20,00 Tord Sahlin Absolut Specimen Bottenmete/Räka Dalälven, Älvkarleby 040504
1,075 18,00 Anders Lövgren SG Ruba Bottenmete/Räka Olandsån, Östhammar 040508
1,070 16,00 Jens Olsson Tusenbröderna 1 Bottenmete/Räka Tämnarån, Gävle 040505
1,070 16,00 Grzegorz Kubicki SG Rod´n´Reel Bottenmete/Mask Gavleån, Gävle 040512
1,070 16,00 Christer Sjaunja SK Fiskgjusen Bottenmete/Räka Dalälven, Älvkarleby 040503
1,060 14,00 Joackim Hvitt Testebo River Specimen Bottenmete/Smartbait Dalälven, Älvkarleby 040516
1,050 13,00 Daniel Frans Testebo River Specimen Bottenmete/Räka Gavleån, Gävle 040509
1,040 12,00 Lennart Brännström SG Pesca Bottenmete/Räka Dalälven, Älvkarleby 040505
1,038 11,00 Andreas Sjöö Sillöga Bottenmete/Räka Olandsån, Östhammar 040504
1,030 10,00 Björn Lundmark UFF Bottenmete/Mask Olandsån, Östhammar 040508
1,020 7,50 Leif Norström TRE MMM Bottenmete/Räka Gavleån, Gävle 040507
1,020 7,50 Lennart Brännström SG Pesca Bottenmete/Räka Dalälven, Älvkarleby 040505
1,020 7,50 Richard Rosén Tusenbröderna 1 Bottenmete/Räka Tämnarån, Gävle 040515
1,020 7,50 Thomas Fischer Team Cisco Bottenmete/Räka+Maggot Dalälven, Älvkarleby 040522
1,018 5,00 Nicklas Fjärdsjö Absolut Specimen Bottenmete/Maggot Dalälven, Älvkarleby 040505
1,015 4,00 Janne Teuchler Team Cisco Bottenmete/Räka+Maggot Dalälven, Älvkarleby 040519
1,010 2,50 Tord Sahlin Absolut Specimen Bottenmete/Maggot Dalälven, Älvkarleby 040507
1,010 2,50 Lennart Brännström SG Pesca Bottenmete/Räka Dalälven, Älvkarleby 040503
0,980 1,00 Jens Olsson Tusenbröderna 1 Flötmete/Mask Tämnarån, Gävle 040504

ÅL

Vikt Poäng Namn Klubb Metod/bete Plats Datum
2,410 30,00 Jörgen Roos Testebo River Specimen Bottenmete/Räka Gavleån, Gävle 040611
2,130 29,00 Robert Frid SG ASFF 1 Bottenmete/Mask Ömmern, Alingsås 040713
2,050 28,00 Johan Jansson SG Karpkraft Bottenmete/Daggmask Laxsjön, Bengtsfors 040615
2,040 27,00 Jörgen Roos Testebo River Specimen Bottenmete/Räka Kalvån, Gävle 040530
2,025 26,00 Thomas Fischer Team Cisco Bottenmete/Mört Vallentunasjön, Vallenuna 040722
1,980 24,50 Jörgen Roos Testebo River Specimen Bottenmete/Löja Gavleån, Gävle 040610
1,980 24,50 Jörgen Törnkvist UFF Bottenmete/Räka Östhammar skgd, Östhammar 040720
1,950 22,00 David Lannetoft SK Glimma Bottenmete/Mört Immeln, Östra Göinge 040517
1,950 22,00 Robert Qvist SG ASFF 1 Bottenmete/Mask Köllera, Alingsås 040623
1,950 22,00 Leif Krause SK Fiskpinnen Bottenmete/Räka Emån, Vetlanda 040721
1,925 20,00 Leif Krause SK Fiskpinnen Bottenmete/Mask Emån, Vetlanda 040719
1,875 19,00 Glenn Larsson SG ASFF Prospects Bottenmete/Mask Mjörn, Alingsås 040507
1,850 17,50 Peter Dahl C4-Specimen Bottenmete/Mask Immeln, Östra Göinge 040515
1,850 17,50 Richard Rosén Tusenbröderna 1 Bottenmete/Mört Stångån, Linköping 040726
1,840 16,00 Andreas Andersson SG ASFF Prospects Bottenmete/Mask Mjörn, Alingsås 040703
1,835 15,00 Joakim Malmström UFF Bottenmete/Löja Mälaren, Uppsala 040825
1,830 13,50 Dejan Milosevic SK Fiskpinnen Bottenmete/Mask Ljungbyån, Kalmar 040622
1,830 13,50 Thomas Fischer Team Cisco Bottenmete/Mört Vallentunasjön, Vallenuna 040801
1,825 11,50 Linus Johansson SG Swingers Bottenmete/Löja Mälaren, Håbo 040606
1,825 11,50 Jim Carlsson Hälls Anglers Bottenmete/Mask Hagasjön, Lammhult 041003
1,820 9,50 Magnus Jonsson Tusenbröderna 1 Bottenmete/Löja Lyckebyån, Emmaboda 040521
1,820 9,50 Fredrik Hammar SG ASFF Prospects Bottenmete/Mask Mjörn, Alingsås 040428
1,810 8,00 Jan Andersson Tusenbröderna 1 Bottenmete/? Norra Vättern, Askersund 040613
1,770 7,00 Toni Priore SG ASFF 1 Bottenmete/Mask St.Lövsjön, Lerum 040819
1,760 6,00 Fredrik Karmegren SG Hugget Bottenmete/Mask+Räka Kinda kanal, Linköping 040722
1,750 5,00 Peter Dahl C4-Specimen Bottenmete/Mask Immeln, Östra Göinge 040516
1,720 4,00 Kristian Ståhl SK Hookers Bottenmete/Löja Vänern, Karlstad 040621
1,700 3,00 Max Roth C4-Specimen Bottenmete/Mask Immeln, Östra Göinge 040520
1,660 2,00 Pär Olsson Retardoz Bottenmete/Daggmask Kytitien, Sunne 040710
1,640 1,00 Thomas Fischer Team Cisco Bottenmete/Mört Vallentunasjön, Vallenuna 040728

ÖRING

Vikt Poäng Namn Klubb Metod/bete Plats Datum
11,000 30,00 Niclas Sörlid UFF Trolling/Siklöja Vänern, Mariestad 040502
9,300 29,00 Mikael Paulsson SG Pesca Trolling/Flutterspoon Östersjön, Åhus 040731
8,700 28,00 Niklas Dansson SG Hugget Flugfiske/Fluga Emån, Mönsterås 040320
8,495 27,00 Magnus Granli Tinca Trolling/Löja Vänern, Skara 040424
7,860 26,00 Michael Nordström Tinca Trolling/Löja Vänern, Åmål 041024
7,750 25,00 Morgan Lewin Tusenbröderna 1 Trolling/Löja Vänern, Åmål 041219
7,600 24,00 Niklas Holmqvist FF Hornålen Trolling/Wobbler Simrishamn, Simrishamn 040317
7,510 23,00 Morgan Lewin Tusenbröderna 1 Trolling/Löja Vänern, Lidköping 040422
7,300 22,00 Fredrik Nilsson Tinca Trolling/Löja Vänern, Lidköping 040412
7,000 21,00 Rasmus Sandström Team Cisco Spinn/Wobbler Stora Värtan, Stockholm 040410
6,900 20,00 Fredrik Fredén SG Karpkraft Trolling/Wobbler Vänern, Mariestad 040327
6,650 19,00 Joackim Hvitt Testebo River Specimen Trolling/Tomic Vänern, Mariestad 040806
6,600 18,00 Ivan Steinholz Skog SK Hookers Spinn/Fluga Stockholm Ström, Stockholm 040918
6,540 17,00 Morgan Lewin Tusenbröderna 1 Trolling/Löja Vänern, Lidköping 040422
6,500 15,50 Jonas Andersson C4-Specimen Spinn/Wobbler Fårabäck, Kristianstad 040410
6,500 15,50 Mikael Paulsson SG Pesca Trolling/Flutterspoon Östersjön, Kivik 040807
6,420 14,00 Dejan Milosevic SK Fiskpinnen Spinn/Skeddrag Emån, Mönsterås 040317
6,400 13,00 Joackim Hvitt Testebo River Specimen Trolling/Tomic Vänern, Mariestad 040807
6,375 12,00 Staffan Håkansson Tusenbröderna 2 Trolling/Wobbler Vänern, ? 040423
6,300 10,50 Johan Persson SK-ÅL Flötmete/Skeddrag Virån, Oskarshamn 040316
6,300 10,50 Jonas Andersson C4-Specimen Trolling/Flutterspoon Pukavik, Sölvesborg 040509
6,200 8,50 Niklas Dansson SG Hugget Flugfiske/Fluga Emån, Mönsterås 040407
6,200 8,50 Jovan Höglund Fullgubbarna Spinn/Tubfluga Stockholm Ström, Stockholm 040504
6,000 7,00 Clas Gustafsson Tusenbröderna 2 Trolling/Löja Vänern, Mellerud 040430
5,950 6,00 Grzegorz Kubicki SG Rod´n´Reel Spinn/Spinnare Gavleån, Gävle 041011
5,900 5,00 Janne Persson Testebo River Specimen Trolling/Wobbler Vänern, Lidköping 040412
5,780 4,00 Joakim Öhman SK Fiskgjusen Trolling/Flutterspoon Svanisträsk, Boden 040925
5,770 3,00 Jan Öhlund FK Minkarna Trolling/Wobbler Piteälv, Piteå 040521
5,600 1,00 Jovan Höglund Fullgubbarna Spinn/Tubfluga Stockholm Ström, Stockholm 040505
5,600 1,00 Anders Henriksson SG Swingers Spinn/Jigg Norrtäljeviken, Norrtälje 040522
5,600 1,00 Göran Petersson SK Glimma Trolling/Skeddrag Hällevik, Sölvesborg 040909