lag

Anmälda lag SST 2020

 

Umeå Specimen

Andreas Johnson, Andreas Sandström, Benny Malmqvist, Grzegorz Kubicki, Hans Peltonen, Jens Söderlind, Johan Jansson,                        Jon Forsgren, Lars Johansson, Linus Bengtsson, Niklas Lundgren, Timothy Lindqvist, Simon Andersson, Mathias Holmlund


Team Sportfiske i Tranås

Niklas Klaar, Jens Gliminger, August Lägervik, Victor Felix, Joakim Mattson, David Victorin, Jack Victorin, Henrik Karlsson


Mörtley Crüe

Ronnie Petersson, Tommi Meriläinen, Saku Kokkonen, Karl Linden, Erik Eriksson, Daniel Roos, Axel Svahn, Jarkko Riikonen, Jani Rakkolainen, Mikael Svensson, Jamie Cooley, Henrik Sveningsson, Samuel Santiago Villegas Pettersson, Robin Raschba Pettersson, Andreas Pettersson


Oldschool Specimen

Marcus Brännström, Jerker löf, Andreas Ekfeldt, Daniel Nilsson, Daniel Lundgren, Daniel Ludvigsen, Christer Lindström, Sebastian Lundberg, Emil Albertsson, Anton Eriksson, Sten-Sture Jönsson, Joel Ibson, Mikael Gustavsson, Maria Johansson


Team Cisco

Tord Sahlin, Kent Einarsson, Felix Einarsson, Stefan Burnert, Janne Teuchler, Bo Teuchler, Mats Gremlin, Vicktor Hallensjö, Thomas Fisher, Mikael Bergander, Mikael Sandström, Stefan Trumstedt, Nicklas Fjärdsjö, Richard Johansson, Pelle Nilsson


G-Point All Stars

Max Lösche, Anders Fondelius, Erik Granlund, Mahdi Zia, Artur Malachowski, Arek Starzyk, Dan Dobrea, Christoffer Jansson, Robert Andersson, Emil Johansson


C4 Specimen

Svante Otter, David Lannetoft, Peter Johnsson, Mattias Berglund, Max Roth, Peder Holst, Ken Wilkes, Esbjörn Möllerström, Alexander Holmer, Christian Nilsson, Kristian Nilsson, Niklas Graberg, Jesper Lundin, Philip Grahn, Victor Sandberg


Team Mött

Tobias Ekvall, Alexander Björk, Erik Peterson, Henrik Stale, Fredrik Samuelsson, Jon Andersson, Linnea Lönn, Rikard Skoglund, Robert Hansson, David Filipsson, Cecilia Grönberg, Birk Andersson, Simon Grindhage, Joakim Hutlberg, Jonas Karlsson


Tre MMM

Sonny Pettersson, Lars Andersson, Stellan Pettersson, Anders Eriksson, Andreas Frans, Leif Norström, Glenn Leppänen, Mikael Andersson, Patrik Andersson, Göran Persson, Filip Edvardsson, Dan Ersbjörs, Ronny Tegelberg, Hendrik Hjelm, Johan Lotthagen


SG Tusenbröderna

Richard Rosén, Jens Olsson, Mogge Lewin, Per Wegelius, Hampus Holm, Joel Larsson, Robert Fuhr, Pelle Andersson, Stefan Persson,
Markus Öberg, Albin Sharghi, Mattias Hansson, Kent Persson, Simon Örneskog, Johan Larsson


Team FK Alcedo

Thomas Lysell, Peter Nilsson, Tommy Söderström, JuanCarlos Reijnst, Jesper Karlsson, Dennis Norin, Jakob Andersson, Johnny Priore


Team Wollmars

Fredrik Larsson, Daniel Ryström, Jacob Enander, Claes Törborn, Niclas Jansson, Linus Lindqvist, Peter Larsson, Nicklas Kolbeck, Fredrik J Larsson, Timmy Johansson, Jonathan Kling Bento, Gabor Steiner, Martin Uhlén, Erik Sörensen


SK Fiskgjusen

Christer Sjaunja, Niklas Sjaunja, Joakim Öhman, Niklas Eriksson, Jonas Nylén, Andreas Malmros



Anmälda individuella deltagare 2020

 

Danny Carlsson

Anton Johansson

Lennart Brännström

Christoffer Jansson

Mark István Szölödi

Håkan Huselius

Nikolai Malmros



©Svenska Specimentävlingen, Max Lösche, e-mail: mail@specimen-svenskan.se